Trendy 2021

Hol w 2021 roku

Hol jest miejscem, które może mieć wiele zastosowań. Dla jednych hol to po prostu przedpokój, a dla innych to miejsce, które połączone jest z salonem, tworząc mały kącik. Nasza interpretacja holiku, to oczywiście ta druga. Hol to miejsce, które również widzimy jako pierwsi, wchodząc do domu, jest również wizytówką mieszkania, ale najczęściej korzystają z niego sami domownicy. Jeżeli zastanawiasz się jak go urządzić w 2021 roku, sprawdź nasze propozycję.

Sposób na hol, czyli jak zrobić efekt "wow"!Listwy dekoracyjne sufitowe

Połączenie holu z salonem, przeważnie występuje w małych mieszkaniach. Ze względu na małe powierzchnie, w ten sposób, optycznie powiększysz niewielkie przestrzenie, ale jednocześnie jego funkcjonalność będzie jeszcze większa. Warto w takim wypadku, usunąć drzwi, które przedzielają przestrzenie, aby stworzyć rozbudowane wnętrza, które będą ze sobą spójne i tworzyć całość. Najlepiej zdecydować się na meble i dodatki, które będą ze sobą współgrać. Ten sam kolor ścian, jednolita podłoga, to coś, co zrobi  efekt "wow"!

Jeżeli jednak holik jest dość dużym pomieszczeniem, powinniśmy zastosować w nim bardziej indywidualne cechy, które nas opisują. Na przykład postawmy w nim fotel  w naszym ulubionym kolorze czy wzorze. Nic nie szkodzi, jeżeli będzie się on odróżniał od pozostałych elementów. Niech holik będzie naszym kątem, w którym możemy spokojnie odpocząć, na przykład czytając książkę. Ponadto warto również zadbać o oświetlenie wnętrza. Tutaj świetnie się sprawdzą 3 punkty świetlne i jeden skierowany właśnie na nasze ulubione miejsce.

Elegancki hol - dodaj jeden szczegółListwy dekoracyjne sufitowe

W holiku powinien panować ład i porządek i świetnym przykładem takiego rozwiązania jest wykorzystanie listwy dekoracyjnej sufitowej. Dzięki niej pomieszczenia zyskają na świeżości, która jest wręcz potrzebna każdemu wnętrzu. Listwy dekoracyjne sufitowe to dekor, który zainstalowany w holu, stanie się jednym z najlepszych rozwiązań.  Różnorodność kształtów i wielkości sprawi, że w każdym pomieszczeniu, może występować inny model.

Lustrzane ściany - pomysł znakomity!

W holu przyda się optyczne powiększenie pomieszczeń. Dlatego tutaj największą role mogą odegrać lustra! Najczęściej lustra w holu montowane były na drzwiach ogromnej szafy, jednak dzisiaj szafa w holu jest zastąpiona subtelnymi meblami takimi jak: wysokie konsole, komody, ale i również szafka na buty.

Sprawdź inspiracje na 2021 rok i wybierz nowoczesne aranżacje dla swojego mieszkania ale i ogrodu.

Najlepsze rozwiązania dla domu

© Copyright 2025 . All Rights Reserved.