Trendy 2021

Kuchnia w 2021 rokuListwa styropianowa sufitowa

Szukając inspiracji na aranżację kuchni w 2021 roku, musisz poznać kilka naszych propozycji, które zapewne pomogą Ci w wyborze nowoczesnych pomysłów. Nie musisz się martwić, że kuchnie skandynawskie pójdą w róg. Będą równie często wybierane, jednak teraz do czynienia będziemy mieć z białymi kuchniami w nieco innej odsłonie. Kolorowe kafelki i płytki ceramiczne staną się "must have" każdej kuchni. Różnorodne wzory, przepiękne kolory, ale przede wszystkim ich malutkie wymiary, sprawią, że wasze skandynawskie kuchnie nabiorą większej estetyki. Jeżeli mówimy o kolorach, które panować będą w 2021 roku, warto tutaj postawić na pastele i kolory takie jak błękit, róż czy szarość.

2021 rok przyniesie również wiele ekologicznych rozwiązań, przez to większą uwagę będą przykuwać kuchnie rustykalne. Dzięki większej świadomości na temat ekologii, w kuchni będziemy mieć do czynienia z drewnem, pochodzącym z wielu przeróbek. Będziemy przeznaczać więcej miejsca na przechowywanie śmieci i ich segregacje. Kuchnie pozostaną kompatybilne z salonem wypoczynkowym. Jeden styl, podobne barwy to coś, co połączy te dwie przestrzenie.

Sztukateria w kuchniListwy styropianowe sufitowe

Jeżeli chodzi o sztukaterie, modne stanie się wykorzystanie listwy styropianowej sufitowej. Choć styropianowe dekoracje są już modne od jakiegoś czasu, to w kuchni będą odgrywać jedną z najważniejszych ról. Listwa styropianowa sufitowa dzięki wdzięcznym kształtom podkreśli wygląd sufitów, sprawiając, że staną się one optycznie większe i będą współgrać z pozostałymi elementami we wnętrzu. Ponadto potrafią stworzyć unikatowy klimat, nieosiągalny przez inne dekory.

Elementy, które wystąpią w kuchni w 2021roku

  • Drewniane blaty kuchenne. To oznacza koniec epoki, marmurów i płyt wiórowych. Naturalny surowiec, stanie się idealnym rozwiązaniem dla każdego typu pomieszczeń.
  • Metalowe półki. Są idealnym rozwiązaniem na zainstalowanie ich na ścianie, zamiast ogromnych szafek z drzwiczkami. Można na nich położyć słoiczki, butelki soku, czy wina, ale także kwiaty.Sztukaterii w kuchnii
  • Proste stoły. Choć obecnie królują industrialne i toporne, to w 2021 roku będziemy mieć do czynienia z nieco delikatniejszymi, nawiązującymi do kolorów w kuchni.

Gadżety w kuchni

  • szklane kule oświetleniowe na czarnych długich kablach;
  • doniczki w różnej postaci;
  • lampy ażurowe;
  • kwiaty;

Jak widzimy kuchnie w 2021 roku, będą się wyróżniać nieco innym stylem niż w roku poprzednim. Obecnie, będziemy mieć do czynienia z nieco odważniejszymi rozwiązaniami.

 

 

Sprawdź inspiracje na 2021 rok i wybierz nowoczesne aranżacje dla swojego mieszkania ale i ogrodu.

Najlepsze rozwiązania dla domu

© Copyright 2025 . All Rights Reserved.