Trendy 2021

Pokój dziecięcy w 2021 roku

W 2021 roku w pokojach dziecięcych nie zajdą znaczne zmiany. Możemy jedynie zaobserwować zwiększoną funkcjonalność, na przykład w przechowywaniu zabawek czy ubrań. Zamiast wielu szafek meblowych, zaobserwujemy jedną, dużą szafę, w której pomieszczą się wszystkie dziecięce ubrania. Pomimo tego, że wiele osób uważa, że jest to rozwiązanie, "niedziecięce" to jednak warto pamiętać, że pociechy szybko rosną i zawsze przyda się więcej miejsca do przechowywania.        

Łóżeczka w pokoju dziecięcym - jakie wybrać?  Pokój dziecięcy inspiracje

Niestety, ale nie obędzie się bez kupowania kilku łóżek czy łóżeczek dla dzieci. Dzięki temu, że szybką one rosną, wyrastają z nich. Dlatego jedno nie na pewno nie wystarczy, w szczególnie kiedy ma już swój pokoik od urodzenia. Najlepszym łóżkiem dla dzieci, okaże się to rozkładane o co najmniej 1,40 metrach długości. Przez to, łóżko będzie służyło nawet kilkanaście lat.

Kultowy dekor

Listwy oświetleniowe to element, który powinien znaleźć się w każdym pokoiku dziecięcym. Ze względu na fakt, że posiadają one taśmy LED, mogą przepięknie podkreślić wygląd pomieszczenia, ale i stać się dodatkowym źródłem światła. Listwy oświetleniowe pełnią bardzo ważną role ze względu na fakt, że można zainstalować w nich taśmy LED, o wybranych kolorach, tak, aby pasowały do całego wnętrza.

Sztukateria, może mieć wiele zastosowań. Nie tylko w pokoju dziecięcym pełnią ważną role, wale również w innych pomieszczeniach.

Modna, kreatywna przestrzeń

W pokoju dziecięcym w 2021 roku największą role przykują przepiękne przestrzenie, które staną się dodatkowym bodźcem w ich rozwoju. Farba tablicowa i magnetyczna to wygodny sposób na wyeksponowanie zdjęć, rysunków czy ważnych zapisków. Jedną z Listwy oświetleniowe

Listwy oświetleniowe

najważniejszych kwestii jest fakt, że można na nich coś zainstalować i zdjąć nie uszkadzając jej. Takie produkty, są bardzo odporne na uszkodzenia, ścieranie czy zarysowania. Warto jest również w pokoju dziecięcym zdecydować się na kupno małego biureczka, przy którym dziecko będzie pracowało od najmłodszych lat.

Ponadto w pokoju dziecięcym warto, jest stworzyć kąciki, które będą przeznaczone do zabawy. Na przykład kącik, w którym można układać puzzle, grać w gry czy układać karty.

Kolory w pokoju dziecięcym

Jeżeli mówimy o kolorach dość trudno, jest je jednoznacznie określić ze względu na fakt, że pokój dziecięcy może być dla dziewczynki, ale i chłopczyka. W pokojach dla dziewczynek przeważnie królują odcienie różu, bieli i brązu. Natomiast w pokoju chłopięcym są to odcienie żółtego, niebieskiego czy szarego.

 

 

 

Sprawdź inspiracje na 2021 rok i wybierz nowoczesne aranżacje dla swojego mieszkania ale i ogrodu.

Najlepsze rozwiązania dla domu

© Copyright 2025 . All Rights Reserved.